دستگاه لیزر جاوید

مبدأ آن استرالیا است . یک ساله بوده و به ندرت به صورت چندساله به چشم می خورد . قسمتی از دستگاه لیزر های بهاره و تابستانه است . دستگاه لیزر ها به صورت انفرادی در انتهای هر ساقه به‌وجود می‌آیند . اما جور هایی نیز وجود دارد که دستگاه لیزر های آنها به طور خوشه ای در انتهای هر ساقه قرار دارند که H . orientalisجزو این گونه است . براکته های کاغذی به رنگ صورتی , زرد رنگ , نارنجی رنگ و قرمز‌رنگ داشته که در نزدیکی یک نهنج طلایی پراکنده اند . ولی از روش به نژادی رنگ های بنفش , سفیذ , صورتی و قرمز‌رنگ پر رنگ آن نیز به‌وجود آمده است . این دستگاه لیزر زمانی خشک میگردد شرایط طبیعی خویش را حفظ می کند و یک کدام از شایسته ترین دستگاه لیزر های کم آب به حساب آورده می شود و به همین منظور به آن دستگاه برش لیزر معنی دستگاه لیزر جاویدان گویند . برای این خواسته , هنگامی که دستگاه لیزر جدید باز شده و مرکز زرد رنگ آن کاملا نمابان نشده , چیده شده و در محلی خنک و بدون‌نور به طور وارونه معلق می گردد تا کم آب شود . مراقبت دستگاه لیزر های بریده آن هم برای مقطع طولانی قابلیت و امکان پذیر است .

دوره دستگاه لیزر دهی به نسبت طولانی است و از فصل بهار تا مهر ماه دستگاه لیزر می دهد .

نیمه مقاوم به سرما و آفتاب دوست بوده , خاک توانمند با زه کشی خوب را می پسندد .

بذر در اواخر زمستان یا اوایل بهار کاشته شده و نشاءها در میانه بهار به زمین حیاتی منتقل میشود که در‌این‌حالت‌ در اواخر فصل بهار و اوایل فصل‌تابستان به دستگاه لیزر می نشیند . از دوران کاشت بذر تا دستگاه لیزر دهی حدود 3 . 5 ماه ارتفاع میکشد .

دستگاه لیزر جاوید

برای کاشت نخست کود کند رها شونده در صورت رغبت در بهار به خاک خویش اضافه نمایید تا در حین فصل پرورش نیازهای کودی این گیاه برطرف بگردد . , کمی ماسه یا این که خاک نباتی به خاک بیش تر نمایید و زمین را به خوبی بیل زده و با پشت بیل کلوخه ها را صاف و ماسه و خاک را همگن کرده , تمام محل کاشت را با سم دیازینون و قارچکش برای جلوگیری از ورود مورچه و دیگر آفات و بیماری ها سمپاشی فرمائید . این محصول برای مساحت 5 متر مربع ایجاد شده است , تمام بذر را روی زمین پاشیده و در پایان یک لایه نازک کود گاوی سرند شده روی خاک الک فرمایید . در نوبت اولیه صبح ها به طور روزمره با آبپاش زمین را طوری آب پاشی نمائید که کود الک شده جابجا نشده و در فیض بذر جابجا نشود , که در غیر این چهره بذر جوانه نخواهد زد . بسته به بذر کاشته شد بین 5 الی 10 روز جوانه زنی را شاهد خواهید بود , و دراین فرصت برای جلوگیری از غلط گرفتن نشا سبز شده با علوفه ی هرز از علف کشی دوری کنید . بعد از 4 صفحه شدن نشا , مبادرت به علف کشی کرده و دقت بفرمایید که با علف کش های عمومی سمپاشی نکنید . به مرور شاهد یک باغچه ی قشنگ و پر دستگاه لیزر خواهید بود .

بذر دستگاه لیزر جاوید
بذر دستگاه لیزر جاوید

برای کاشت در سینی نشا , میتوان در اوایل فروددین ماه یا اوایل اردیبهشت ماه بذر این گیاه را در داخل دستگاه لیزر خانه یا این که شاسی سرد در درون سینی های کشت کاشت . برای این فعالیت از خاک کوکوپیت هم پا پرلیت استفاده می‌کنید . ابتدا خاک را با دیازینون و کاپتان یا کاربندازیم , ضدعفونی کرده سپس هر بذر را باطن هر سلول بکارید . این روش باعث ارتقاء راندمان سبز شدن و جوانه زنی شما خواهد شد . بعد از چهار کاغذ شدن از باطن سلول خارج شده و به باطن دستگاه لیزر دان 6 منتقل می‌شود و تا دوره انتقال به زمین کلیدی سه سایز دستگاه لیزر دان عوض می نمایند . تا برای عید پیش رس شده و به دستگاه لیزر بروند .